Studia dla nauczycieli lubiących wyzwania. Czy znasz ten kierunek?

 Artykuł sponsorowany

Studia dla nauczycieliŚwiat ciszy kryje w sobie niezwykłą głębię – pełną emocji, które wykraczają poza słowa. To codzienność dzieci niesłyszących i niedosłyszących, które mogą doświadczać z tego powodu różnych życiowych trudności. Potrzebują kogoś, kto pomoże im odkrywać świat i zrozumieć, że niepełnosprawność słuchowa jest barierą, którą przy odpowiednim wsparciu można pokonać. Ta rola spoczywa m.in. na nauczycielach i pedagogach. Ty również możesz wypełniać tę ważną misję! Sprawdź, jakie możliwości daje surdopedagogika i jak może stać się Twoją przyszłością zawodową!



 

Studia podyplomowe – czego nauczysz się na surdopedagogice?

Studia podyplomowe to doskonały sposób na zdobycie nowych kompetencji i umiejętności, które wykorzystasz w przyszłej pracy z dziećmi z niepełnosprawnością słuchową. Podczas studiów z surdopedagogiki poznasz metody wspomagania oraz terapii dzieci i dorosłych z różnymi stopniami niedosłuchu, nauczysz się diagnozować ich potrzeby i poznasz zagadnienia z psycholingwistyki rozwojowej. Zdobędziesz także wiedzę z zakresu psychologii, pedagogiki, językoznawstwa, a przede wszystkim, nauczysz się komunikować w języku migowym.

Program studiów opracowany przez ekspertów z dziedziny pedagogiki zawiera wszystkie potrzebne przedmioty, które wyposażą Cię w wiedzę potrzebną, aby bez trudu rozpocząć karierę w edukacji i rehabilitacji dzieci niedosłyszących. Pamiętaj jednak, że aby zapisać się na ten kierunek, potrzebujesz posiadać przygotowanie pedagogiczne – zbiór wiedzy i kompetencji niezbędnych do pracy nauczyciela.

Wybierając surdopedagogikę w Wyższej Szkole Kształcenia Zawodowego, nie musisz martwić się jeśli jeszcze go nie masz. Uczelnia oferuje rabat w wysokości 25% na przygotowanie pedagogiczne, jeśli będziesz studiował je równocześnie z surdopedagogiką.


Perspektywy zawodowe po surdopedagogice

Pracując jako surdopedagog, musisz liczyć się z codziennymi wyzwaniami, jakie czekają na Ciebie podczas pracy z uczniami niesłyszącymi. Najczęstszym miejscem zatrudnienia tego specjalisty są przedszkola i szkoły specjalne, gdzie może on pełnić rolę wychowawcy, pedagoga specjalnego lub nauczyciela wspomagającego.

Twoim zadaniem będzie przede wszystkim organizacja zajęć lekcyjnych, dbanie o bezpieczeństwo i komfort uczniów, wsparcie emocjonalne oraz nierzadko opracowywanie indywidualnych programów nauczania, dostosowanych do możliwości dziecka z defektem słuchu.

To jednak nie wszystko! Studia podyplomowe z surdopedagogiki mają charakter kwalifikacyjny, zatem umożliwiają Ci objęcie stanowiska doradcy zawodowego w placówkach edukacyjnych, a także prowadzenia zajęć rewalidacyjnych dla dzieci i młodzieży.

Jeśli sprawnie i z łatwością posługujesz się językiem migowym, spróbuj swoich sił jako tłumacz np. w organizacjach rządowych i pozarządowych wspierających osoby z wadami słuchu.


Wybierz uczelnię według swoich potrzeb

Czy zależy Ci na kształceniu, w trakcie którego nie będziesz musiał dojeżdżać na zajęcia? Jeśli tak, Wyższa Szkoła Kształcenia Zawodowego idealnie wpisze się w Twoje oczekiwania. Uczelnia oferuje studia podyplomowe online, co jest znaczną oszczędnością czasu, który możesz przecież przeznaczyć na swoje hobby i obowiązki. Studiuj z domu, z kawiarni albo podróżując – to zależy tylko od Ciebie!

WSKZ oferuje wiele ciekawych kierunków studiów. Sprawdź zakładkę podyplomowych studiów pedagogicznych i wybierz te, które będziesz studiować z przyjemnością.