Gorąco w Cygańskim Lesie. Krok od sensacji! AKTUALIZACJA
Izabela JanoszekIzabela Janoszek

Na stadionie w Cygańskim Lesie trwa mecz w 1/16 finału Pucharu Polski. III-ligowy zespół Rekordu Bielsko-Biała podejmuje drużynę z czołówki polskiej ekstraklasy czyli Pogoń Szczecin. Trwa dogrywka. Na trybunach gorąco!Mecz cieszy się ogromnym zainteresowaniem kibiców. Trybuny są wypełnione, a doping towarzyszący poczynaniom piłkarzy gospodarzy jest głośny.

Na murawie spotkanie toczy się pod dyktando Pogoni. Piłkarze gości długo jednak nie potrafili udokumentować swojej przewagi optycznej. Co więcej, to gospodarze wyszli na prowadzenie po fenomenalnym uderzeniu ze środka boiska Tomasza Nowaka. Kolejny skuteczny kontratak i było już 2:0 dla rekordzistów.

Wydawało się, że ambitnie grający gospodarze, gryząc trawę, dowiozą zwycięstwo do końca. Niestety, końcówka podstawowego czasu gry należała do Pogoni. Zespół ze Szczecina najpierw strzelił bramkę kontaktową, a w ostatniej minucie wyrównał…

Doszło do dogrywki, w której już na początku gola zdobył zespół gości. Było 3:2 i marzenie o awansie do 1/8 rozgrywek pucharowych zaczęło się oddalać... Gdy bielszczanie wyrównali!!! Jest 3:3!

CORAZ BLIŻEJ RZUTÓW KARNYCH!

Atmosfera na trybunach jest świetna. Rekordziści, niezależnie od wyniku, mogą liczyć na swoich kibiców. Natomiast jeśli chodzi o kibiców gości, to w ich sektorze zrobiło się pod koniec drugiej polowy spotkania gorąco. Widocznie kibicujący Pogoni źle znosili myśl o ewentualnej porażce. Szybko jednak i skutecznie zareagowała policja. Zmobilizowano znaczne siły mundurowych. Funkcjonariusze są tuż przy sektorze zajmowanym przez kibiców Pogoni i na miejscu pilnują bezpieczeństwa.

AKTUALIZACJA

Po fenomenalnym spotkaniu zakończonym przegraną w rzutach karnych - UWAGA! - 11:12 Rekord Bielsko-Biała odpada z tegorocznych rozgrywek Pucharu Polski.

Napisać, że była to przegrana honorowa i po zaciętej walce, to nic nie napisać. Gospodarze w meczu z potentatem na krajowych boiskach, wszystkie braki nadrabiali niesamowitą ambicją i wolą zwycięstwa. Do awansu zabrakło niewiele.

Jednak kibice, którzy spędzili dziś trzy emocjonujące godziny na stadionie w Cygańskim Lesie podkreślali, że dziś tutaj oglądali mecz historyczny, o którym będą długo opowiadać. Nie zabrało opinii, że za nami najbardziej emocjonujące widowisko jakie przeżyli kibice piłkarscy w Bielsku-Białej. Posłuchaj

I jeszcze jedno. W czasie rzutów karnych to nie kibice przyjezdnych, którzy zaznaczyli swoją obecność mobilizując do działania policję, byli najgłośniejsi. Najgłośniejszy doping zapewnili piłkarzom 10-letni uczniowie szkółki bielskiego Rekordu. Chłopcy niezwykle emocjonująco reagując na wydarzenia na boisku, przekrzyczeli wszystkich! Tak było w zasadzie w ciągu całego meczu... Posłuchajcie!